OFICJALNY PARTNER EU4YA BY TIGUAR 2019

Exercise is Medicine Poland

Image

Exercise is Medicine Poland

Exercise is Medicine - Fitness Medyczny
Z połączenia medycyny i fitnessu powstał nowy kierunek, określany jako FITNESS MEDYCZNY, którego celem jest zapobieganie chorobom cywilizacyjnym poprzez aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. To ważna dziedzina również dla osób, które mają problemy ze zdrowiem i chcą mimo choroby czuć się dobrze. Dzięki kompleksowemu podejściu trenera, lekarza, dietetyka, można w profesjonalny sposób zadbać o swoje zdrowie i kondycję psychofizyczną.

Fitness Medyczny wykorzystuje wszystkie rodzaje ćwiczeń począwszy od treningu cardio, poprzez trening oporowy, funkcjonalny, kończąc na treningu równowagi i gibkości, część z nich czerpie inspiracje z fizjoterapii. Oczywiście natężenie ćwiczeń jest ustalane indywidualnie po konsultacji lekarza i trenera.

Ćwiczenia na receptę - Idea Exercise is Medicine, czyli leczenie ruchem to prawdziwa rewolucja, która rozprzestrzenia się na całym świecie. Jej propagatorzy podkreślają, że ćwiczenia mogą pomagać nie tylko w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, ale także pomagać pacjentom, którzy cierpią na choroby przewlekłe takie jak nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycę.

Exercise is Medicine to amerykański program, którego celem jest edukowanie lekarzy 
i trenerów, na temat tego, jaki rodzaj ruchu zastosować u naprawdę chorego pacjenta. Okazuje się, że pacjenci z chorobą wieńcową, nowotworem czy zapaleniem stawów powinni ćwiczyć, a w konsekwencji minimalizować swoje schorzenia. Potwierdzenia dla idei Exercise is Medicine można poszukać w licznych badaniach, 
które pokazują, że aktywność fizyczna zwiększa wydolność organizmu, ogranicza ryzyko otyłości i zmniejsza zapadalność na wiele chorób. Opracowany przejrzysty system współpracy lekarza i trenera ze wsparciem dietetyka powinien być elementem leczenia chorób przewlekłych i cywilizacyjnych. Jak przekonują eksperci, którzy od lat wdrażają ten program w różnych krajach, ruchem można leczyć, a nawet wyleczyć, tylko trzeba wiedzieć jak. Jednym słowem osoby ćwiczące żyją dłużej.

PREZENTERZY EXERCISE IS MEDICINE POLAND

Image

LEK. MED. ANNA PLUCIK MROŻEK

Image

mgr Małgorzata Perl

Image

mgr Małgorzata Klimkiewicz

Image

MGR JOANNA ZABŁOCKA-LEONOWICZ

Image

Exercise is Medicine Poland

Exercise is Medicine Poland

Michałów Reginów
ul. Nowodworska 20
05-119 Legionowo

Małgorzata Prochownik: [email protected]
Anna Mrożek: [email protected]
Małgorzata Perl: [email protected]

OFICJALNI PARTNERZY EU4YA by tiguar

Profi Fitness School
mauricz
blackroll
Body Art Polska
Fitness University
Euro Fitness School
Good Moov
Piloxing
TRX
open mind
GT
fitnessia
medyk
akademia zdrofit
slavica dance
eim polska
kangoo jumps
qubo fitness
prozis
power media
kukula
formotiva
reps polska

LOKALIZACJA

International PT & Fitness Convention - EU4YA by tiguar odbędzie się podczas targów FIT EXPO. Te dwa najważniejsze wydarzenia sportowe roku, tworzone są w ramach współpracy z Grupą MTP na Międzynarodowych Targach Poznańskich: ul. Głogowskiej 14, w centrum Poznania.

Do dworca PKP dotrzemy pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.
Image

Jadę na EU4YA by tiguar 2019!

Copyright © 2006-2021 www.euforya.pl