HARMONOGRAM PIĄTEK

PIĄTEK 28.05.2021

POKÓJ 2: WIEDZA

13.00-13.15

Studio

Oficjalne otwarcie
Image

13.15-13.45

Kuba Podgórski

GOOD MOOV.

Warm Up! 7 zasad perfekcyjnej rozgrzewki

prelekcja + Q&A (30 min.)

W jaki sposób już na etapie przygotowania do treningu możemy podnieść wydajność podopiecznych, a w dłuższej perspektywie wyraźnie wpłynąć na ich rozwój? Jak wygląda rozgrzewka w przypadku zawodowych sportowców i czy możesz jej elementy wprowadzić do treningu swoich podopiecznych?

Strength & Conditioning Coach, trener drużyn ekstraklasowych (piłka nożna i futsal), reprezentacji Polski (futsal), aktualnie Garbarni Kraków. Absolwent AWF w Krakowie – Wychowanie Fizyczne, AWF w Katowicach – Przygotowanie Motoryczne, Uniwersytetu SWPS w Katowicach – Trener biznesu oraz Uniwersytetu SWPS w Katowicach – Coaching i Mentoring. EXOS Phase 1 Certified Coach, EXOS Phase 2 Certified Coach, EPI Elite Performance Institute P1 S&C Coach, Functional Movement Screen, CEO GT Training. Founder GT, Master Trainer GT. Twórca koncepcji GT oraz projektant treningu GT. Założyciel szkoły dla Trenerów i Instruktorów – GT Academy. Twórca koncepcji GT Performance, Fitness Management oraz Fitness Partner. Jako zawodnik: piłkarz (I liga), reprezentant Polski w futsalu. Zawodowo: prezenter podczas konwencji EU4YA by tiguar, FIWE, praktyk, działający na polach trenerskich, szkoleniowych oraz managerskich w klubach fitness na terenie całego kraju. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z przygotowania motorycznego m.in: Olympic Weightlifting, Squat, Deadlift, Developing Powerful Athletes u Ian Jeffers, Przygotowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym u Remigiusza Rzepki, Kształtowanie szybkości i zwinności EXOS oraz szkoleń z wykorzystaniem sprzętu funkcjonalnego (BOSU, piłki sensomotoryczne, power band, taśmy TRX®). Manager takich fitness klubów jak Alizka, GTxFC, CTF Fitness Center. Twórca systemu treningu grupowego GT Training, twórca bloga i podcastu Trening na faktach.

Image

13.45-14.30

Marta Tymoszewicz-Bednarz

bodyART

Holistic BODYART

sesja treningowa (45 min.)

Holistyczna lekcja BODYART – zawierająca elementy BA stretch, BA mobility, BA flow i BA myofascial. Dla każdego kto chce poczuć, czym jest trening BODYART na wielu płaszczyznach.

Image

14.30-15.00

DR. MARCIN POPIELUCH

Kręgosłup w pandemii – pandemia w kręgosłupie

prelekcja + Q&A (30 min.)

Marcin Popieluch – doktor ze specjalizacją terapii Pilates. Założyciel i współwłaściciel Rehabilium – Kliniki Zdrowej Postawy, opiekujący się pacjentami głównie po urazach kręgosłupa i stawów. Instruktor narciarstwa zjazdowego, snowboardu i windserfingu.

Image

15.00-15.30

MAGDALENA KONSTAŃCZAK

LES MILLS

5 wskazówek, które pomogą zrozumieć Ci w jakiś sposób zwiększyć frekwencję na swoich zajęciach aby pozostać zmotywowanym i konkurencyjnym na rynku

prelekcja + Q&A (30 min.)

Wykład poświęcę instruktorom fitness, którzy są motorem retencyjnym klubu fitness opartego o zajęcia grupowe. Lockdown zmusił wielu do zmiany statusu quo w postrzeganiu instruktora fitness. Nareszcie! Podzielę się z Wami 5 wskazówkami, które pomogą nie tylko zwiekszyć frekwencję ale i utrzymać fanów na lata. Ten efekt z kolej sprawi, że to Wy będziecie rekrutować sobie pracodawców a być może w przyszłości otwierać swoje studia fitness.

Z wykładu dowiecie się też:

  • na co zwracają uwagę uczestnicy przy wyborze zajęć,
  • w jak sposób zwiększyć i utrzymać swoją motywację,
  • czego oczekują dziś liderzy fitness we współrpacy z instruktorami.

W branży fitness wszyscy mamy jedno wspólne zadanie: sprawić aby ludzie pokochali aktywność fizyczną i zdrowy styl życia poprzez skuteczną motywację oraz najlepsze doświadczenia. Od 18 lat realizuję ten cel w różnych formach: kiedyś jako instruktor fitness, trener personalny-fizjoterapeuta, menadżer fitness a dziś od 8 lat współpracuję B2B z klubami fitness pomagając rozwijać biznes w oparciu o międzynarodowy system Les Mills. Obecnie również zajmuje się mediacjami, komunikacją emaptyczną w organizacjach oraz zgłębiam psychosomatykę. Jestem fanem przekonania: „A co jeśli wszystko co do tej pory myślisz – to kłamstwo?” Ciekawość, kwestionowanie starych przekonań oraz otwartość na nieznane sprawia, że jesteśmy w efektywnym rozwoju a niemożliwe staje się możliwe, zarówno w życiu jak i w biznesie.

Image

15.30-16.00

Dorota Dragan

ONE MORE TIME

Trening funkcjonalny – obalenie mitów

prelekcja + Q&A (30 min.)

Dorota Dragan – trener personalny, szkoleniowiec One More Time, twórca i właściciel krakowskiej Strefy Mądrego Treningu. Dorota najczęściej pracuje z człowiekiem XXI wieku – osobą siedzącą wiele godzin przed komputerem i telefonem, która narzeka m.in na bóle kręgosłupa, kolan i odcinka szyjnego. Zajmuje się terapią ruchem, pracuje z osobami z wadami postawy, po kontuzjach i zakończonej fizjoterapii (lub jako jej uzupełnienie), biegaczami oraz sportowcami głównie amatorskimi, dla których praca z trenerem personalnym jest świetnym uzupełnieniem ich sportów głównych. Pracuje także z seniorami, młodzieżą, dziećmi w tym w spektrum autyzmu. Dorota stawia przede wszystkim na specjalistyczną wiedzę i holistyczne podejście do pracy z ciałem. Sprawdzone metody treningowe, przemyślana i szczegółowo planowana praca na sali w połączeniu z ciągle pogłębianą wiedzą specjalistyczną oraz otwartością na człowieka w to idealne podsumowanie pracy Doroty. To wszystko w połączeniu z niebanalnym poczuciem humoru sprawiają, że od wielu lat osiąga duże sukcesy w pracy zawodowej.

Image

16.00-16.45

TONY STONE

Different style Dance *

sesja treningowa (45 min.)

* Oglądaj na żywo!  Ze względu na licencje międzynarodowe materiał nie będzie zapisany.

Ten rewolucyjny trening taneczny stworzony przez choreografa Tony'ego Stone'a z Los Angeles jest przeznaczony dla osób, które gustują w prostych ruchach połączonych z niezwykle porywającą muzyką. DanceGLAM to nowy, świeży rodzaj zajęć, który będzie z pewnością jednym z najbardziej emocjonujących formatów tanecznych jakich kiedykolwiek doświadczycie! DanceGLAM to wypełnione radością doznania taneczne dla ciała i umysłu. Każde zajęcia trwają od 45 do 60 minut i możecie się nacieszyć aż dwoma różnymi stylami tanecznymi. Niezwykłe choreografie wykorzystywane podczas zajęć są skoncentrowane na wykorzystaniu stylów takich jak street jazz, dancehall, old school, urban fusion, house dance oraz autorski "golden glam classic", a także wielu innych. WE ARE THE JAM!

Pochodzący z Los Angeles Tony Stone to światowej sławy artysta reżyser, choreograf tańca i międzynarodowy prezenter. szkolił tancerzy pracującymi z takimi artystami jak Missy Elliot, Beyoncé, Britney Spears, Destiny’s Child, Christina Aguilera, Ricky Martin, Gwen Stefani, Jennifer Lopez, Chris Brown, Kelis, Lutricia McNeal, Kylie Minogue. Jego choreografia była prezentowana na całym świecie, w tym podczas pokazów z Nike (USA, Holandia, Belgia), Fila (USA, Włochy), Reebok (USA, Włochy, Hiszpania), Mercedes (Niemcy), BMW (Niemcy), I.D.E.A. (Stany Zjednoczone), Decathlon (Francja, USA, Chiny), Asics (ZEA), Sketchers (Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie), Proximus Telecom (Belgia), G-Star (Niemcy), Danish Music Awards (Dania), Star Fabric (Rosja), So You Think You Can Dance (Holandia / Belgia / Luksemburg), Letnie Igrzyska Olimpijskie (Chiny) i wiele więcej. Nagrody i nominacje to: Najlepszy Choreograf, Najlepszy Międzynarodowy Instruktor i prezenter, nagroda za całokształt twórczości, Nike World Class Najlepszy instruktor i choreograf. Najnowszy projekt Tony'ego to stworzenie zupełnie nowego, rewelacyjnego programu fitness o nazwie DanceGLAM autorstwa DFN (DanzFitNation).

PRZERWA

Image

17.00-17.30

WERONIKA BARABASZ

CENTRUM SZKOLENIOWE RAFAŁ URYZAJ

Aktywność fizyczna kobiet w ciąży

prelekcja + Q&A (30 min.)

Plan prelekcji:

  • Jak przeprowadzić wywiad z kobietą ciężarną przed rozpoczęciem aktywności fizycznej?
  • Zmiany w organizmie kobiety ciężarnej a aktywność fizyczna
  • Dlaczego kobieta ciężarna powinna zwracać szczególną uwagę na aktywność w I trymestrze ciąży?

Magister fizjoterapii ze specjalizacją w sporcie. Aktualnie rozpoczęłam kolejną specjalizację z fizjoterapii uroginekologicznej akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne PTUG. Od najmłodszych lat jestem związana ze sportem, zaczynając od 9-letniej zawodowej przygody z siatkówką kończąc na zamiłowaniu do świadomej pracy z ciałem. W swojej praktyce terapeutycznej głównie wykorzystuję pracę na tkankach miękkich, z własnym ciężarem ciała poprzez właściwą ergonomię, oraz podstawy fizjoterapii uro-ginekologicznej. Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po ciąży w kontekście aktywności fizycznej oraz powrotu do formy po porodzie. Czynnie brałam udział w festiwalu nauki i kultury studenckiej AWF "Feniks" ogłaszając wyniki następujących badań "Prenatalna aktywność fizyczna, a wiedza przyszłych fizjoterapeutów." Stworzyłam dwa autorskie projekty: „formam" dla kobiet w ciąży i po porodzie oraz „g64treningilive" prężne rozwijającą się instruktażową grupę online, gdzie umieszczam instruktaże ćwiczeń prozdrowotnych. Prowadzę również warsztaty oraz webinaria dla kobiet, z aktywności fizycznej kobiet w ciąży, powrotu do formy po porodzie oraz dla firm ze zintegrowanego podejścia do relaksu. Jestem szkoleniowcem w Centrum Szkoleniowym Rafał Uryzaj, gdzie prowadzę szkolenia ze zintegrowanego podejścia do relaksu „Relax&Therapy", masażu bańką chińską, masażu gorącymi kamieniami oraz aktywności fizycznej kobiet w ciąży. Moim głównym nurtem zawodowych zainteresowań jest personalizacja treningu Pilates do indywidualnych potrzeb każdego klienta, fizjoterapia uroginekologiczna, powięziowa praca z ciałem oraz doprowadzanie do balansu nerwowo-mięśniowego poprzez zsynchronizowaną pracę mięśni z oddechem.

Image

17.30-18.00

Agata Litwińska

Czy Aqua Fitness to trening przyszłości?

prelekcja + Q&A (30 min.)

Różnorodne ćwiczenia w wodzie - AQUA FITNESS, to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rekreacji ruchowej. Środowisko wodne stwarza nieograniczone możliwości aktywności ruchowej dla współczesnego człowieka. Pozwala na kształtowanie siły, szybkości, wytrzymałości, gibkości, koordynacji, wydolności, przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa i stawów. Nawet przy bardzo intensywnych formach aqua fitness mamy szansę doświadczać delikatnego masażu ujędrniającego ciało, który również doskonale uwalnia od stresu, dając uczucie lekkości i odprężenia. Aqua Fitness łączy pokolenia i nikogo nie wyklucza, dzięki temu podczas jednej jednostki treningowej mogą wspólnie ćwiczyć np.: osoby otyłe, kobiety w ciąży, seniorzy, nastolatki, osoby ze schorzeniami kręgosłupa czy stawów, mężczyźni i kobiety. Kiedyś aqua fitness kojarzony był tylko z osobami starszymi, dziś tę formę ćwiczeń wybiera coraz więcej młodych osób, które poszukują skutecznej formy poprawy kondycji i zadbania o sylwetkę, bez nadmiernego przeciążania swojego ciała.

Więcej o prężnie rozwijających się możliwościach pracy dla trenerów i instruktorów, które stwarza aqua fitness opowie Agata Litwińska – właścicielka i szkoleniowiec w AQUA DREAM SCHOOL, która od kilkunastu lat promuje nowatorski sposób podejścia do treningu w wodzie oraz idee w której #ruchniemawagi.

Image

18.00-18.30

EWELINA GRAJLICH

Redukcja masy ciała a zaburzenia hormonalne u kobiet

prelekcja + Q&A (30 min.)

Wykład o trudnościach w redukcji masy ciała u kobiet – o wpływie zaburzeń hormonalnych u kobiet na redukcję masy ciała, czyli co wpływa na gromadzenie wody w organizmie i o tym, że nie tylko deficyt energetyczny jest tu ważny

Ewelina Grajlich – dietetyk i fizjoterapeuta z wykształcenia, absolwentka UM w Łodzi. Pasjonatka hormonów. Na co dzień pracuje z kobietami z szeroko pojętymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej, w tym z zaburzeniami płodności, PCOS, hiperandrogenizmem, insulinoopornością.

Image

18.30-19.00

NATALIA LITWINIUK

LES MILLS

BODYBALANCE® 30 min *

sesja treningowa

* Oglądaj na żywo!  Ze względu na licencje międzynarodowe materiał nie będzie zapisany.

BODYBALANCE® 30 min jest połączeniem jogi, tai chi i pilatesu, który uspokaja i pozwala na koncentrację. Za pomocą oddechu, skupienia oraz serii ostrożnie dobranych ruchów, możesz trenować siłę, balans i ruchliwość do spokojnej muzyki. Kombinacja techniki, ruchów jest fizycznym treningiem, a także pozytywnie oddziałuje na wewnętrzny balans i harmonię.

Natalia swoją przygodę z tańcem i fitnessem zaczęła 14 lat temu. Poza zajęciami fitness szkoli instruktorów, występuje na największych konwencjach w Polsce i zagranicą oraz prowadzi Gimnastykę Poranną w Jedynce Polskim Radiu. Od 2005 roku związana z prestiżową szkołą Les Mills, w której jest trenerem programów BODYBALANCE®, SH'BAM®, LES MILLS BARRE® oraz instruktorem programów BODYJAM®, BODYPUMP® i Les Mills Core®. Mnóstwo motywacji i wiedzy znajdziecie na jej kontach w social mediach IG @natalialitwiniuk oraz FB – Natalia Litwiniuk – Fitness&Lifestyle.